Blog Sayfası Gerekli mi?

Blog Sayfası Gerekli mi?

İnsanlarla konuşmaya başladığınızda teknolojinin hayatımıza katmış olduğu kolaylıklardan bahsettiklerini göreceksiniz. Özellikle dijital pazarlama, e-ticaret siteleri ve sanal reklamlar en çok konuşulanlar arasında. Özellikle teknolojiyle yakından ilgili olan kişilerin son yıllarda konuştuğu şeylerden bir tanesi blog sayfası ya da blog yazmak oluyor. Peki, kurumsal bir firma markalaşmak için blog sayfası açmak zorunda mı?

Blog Ne İşe Yarar?

Kurumsal firmaların web sitesi hazırlamasının amacı arama motorlarında ilk sırada olmak ve tüketici üzerinde marka bilinci oluşturmak. Bu bilincin kazandırılması sadece ürün satmakla olmaz. Yani kullanıcınıza vereceğiniz bilgilerle onu aydınlatmalı ve ona fikir vermeniz gerekir. Bunu konuşarak yapamayacağınıza göre anlatarak yapmanız gerekir.

İşin marka oluşumundaki katkısı böyle, ancak en önemlisi sitenin arama motorlarında daha değerli olmasını sağlamak var. Arama motoru bir siteyi değer verirken birtakım özelliklerin olmasını bekler. Örneğin güncellik ilk sıradadır. E-ticaret sitesinin güncel olabilmesinin yolu ise blog sayfası oluşturmakla mümkün olur. Blog sayfasında satışı yapılan ürünler hakkında bilgiler vermek ve kullanıcının satın alacağı ürünü tanımasını sağlamak mümkündür.

Örneğin bu makalemizi ele alarak devam edebiliriz. Timsah Ajans web tasarım ve SEO konusunda hizmet sunan bir markadır. Dolayısıyla web tasarım ve SEO konusunda deneyim sahibi olmak ya da bilgilenmek isteyen kişiler blog sayfasında hazırlamış olduğumuz makalelerimizi okuyarak bu alanda nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda detaylı bilgilere sahip olur. Bu hem bizi arama motorlarında güncel olarak tutar hem de sizin bizi daha yakından tanımış olmanıza imkan tanır.

Blog Sayfasına Yazmak

Blog yazmak dışarıdan bakıldığı zaman kolay gibi görünüyor olsa da kolay bir iş değildir. Bunun için gerekli olan tecrübeye sahip olmanız gerekliliğinin yanı sıra arama motorunun sizden beklentisini de bilmek zorundasınız. Aynı anda onlarca kriteri düşünerek hareket etmiş olmak yazdığınız yazının kalitesini artıracağı gibi kullanıcının da bilgilenmesini sağlayacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz hususlar bir blog sayfasının ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır.

Firmamız sitenizin tasarımını hazırlarken blog alanını aktif hale getirip içeriklerinizi özgün ve SEO uyumlu hale dönüştürür.

Bize https://www.timsahajans.com.tr/ adresimizden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans