Black Hat SEO Nedir? Neden Uzak Durmalısınız?

Black Hat SEO Nedir? Neden Uzak Durmalısınız?

Black Hat SEO olarak isimlendirilen bu uygulama, bir web sitesini organikmiş gibi gözüken ama organik olmayan yöntemlerle üst sıralara çıkarılması için gerçekleştirilen bazı tekniklerdir. Bu teknikler doğru uygulandığı takdirde organik SEO için kullanılan yöntemlerdir. Ancak bu yöntemler Black Hat SEO’da aşırıya kaçarak uygulanmaktadır. Bu uygulanan yöntemler direkt olarak arama motoru algoritmalarına agresif bir saldırı yapmaktadır.

Arama motorları, genellikle kullanıcıların yararına olan web sitelerini yukarı çıkarmak üstüne kurgulanmaktadır. Bundan kaynaklı olarak da bir sitenin yukarı çıkması kullanıcılara ne kadar yarar sağladığı ile ilgili olmaktadır. Black Hat SEO faaliyetlerinde ise sitenin faydalı olduğuna kullanıcı değil arama motoru ikna edilmeye çalışmaktadır. Ancak bu yanıltıcı bir tutum olmaktadır. Çünkü zaten faydalı bir site arama motorunda kendiliğinde de öne çıkacaktır. Fakat bu uygulama, faydasız bir sitenin faydalı olduğu konusunda arama motorunu kandırmaya çalışmaktadır. Bu da doğru bir tutum olmamaktadır.

E-Ticaret Sitenizde Neden Black Hat SEO’dan Uzak Durmalısınız?

Dijital yöntemler ve pazarlama araçları, e-ticaret siteleri nezlinde çok daha hassas bir şekilde tercih edilmektedir. Çünkü e-ticaret sitenizde ürün ya da hizmet satışı yaptığınızda müşterilerinizin sizden alışveriş yapmasının ana nedeni size güven duymasıdır. Bu bağlamda da yapmayı planladığınız uygulamalarınızı kurallara uygun şekilde yapmanız önerilmektedir. Böylelikle kullanıcılarınız için daha güvenli bir ortam yaratmış olursunuz.

Black Hat SEO, kısa vadede oldukça yoğun bir etkiye sebep olmaktadır. Aynı zamanda da bu yöntemi kullanarak çok kısa sürede arama motorlarında zirveye ulaşabilirsiniz. Ancak zirvedeki serüveninizi korumanız imkansız olmaktadır. Çünkü arama motorları sürekli güncellenen algoritmalara sahip olmaktadırlar ve inorganik davranışları algılayarak bu davranışları sergileyenleri cezalandırma yoluna gitmektedir. Dolayısıyla e-ticaret siteleri için tamamen faydasız, hatta çok zararlı bir uygulama olduğunun altının çizilmesi gerekmektedir.

E-ticaret siteniz için bu yöntemi tercih ettiğinizde sadece arama motorunu değil sizden hizmet almak isteyen müşterilerinizi de kandırmış olacağınızın bilincinde olmanız gerekmektedir. Bu gibi olumsuz durumlar tüketiciler arasında hızla yayılmakta ve siz kısa sürede zirveye yerleştiğinizi sanıyorken o kısa süre içinde marka değeriniz hızlı bir şekilde düşecektir.

Satış hacminizin artabilmesi için arama sonuçlarında üstlerde çıkıyor olmak elbette gerekli olmaktadır. Fakat bunu doğal yöntemlerle yaparak uzun vadede düzenli bir başarı elde edebilme şansınız varken acele edip kısa sürede yükselip sonra cezalandırılmak mantıklı olmamaktadır. Bu konuda e-ticaret sitenizin ihtiyaç duyduğu uygulama, makul miktarda SEO çalışmasının düzenli olarak yapılmasıdır. Black Hat, sitenize aşırı doz SEO enjekte etmektedir ve bu durumda geri dönüşü olmayan sonuçların meydana gelmesine sebep olabilmektedir.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans