Bir Logoyu Unutulmaz Kılan 6 Özellik

Bir Logoyu Unutulmaz Kılan 6 Özellik

Bazı logolar vardır ki onların diğerlerine göre daha farklı ve unutulmaz olduğu açıktır. Binlerce logo arasından görüldüğü anda sadece renginden bile seçilebilir. İşte sizde logonuzun harika bir tasarıma sahip olmasını istiyorsanız o zaman kendinize sormanız gereken asıl soru şu: Logomun neyi anlatmasını istiyorum?

Logo kim olduğunuzu ve sizin ne yaptığınızı anlatan bir izlenim bırakmak zorundadır. Logonuzun rengi, simgesi, tipografisi ve tasarımı gibi tüm öğeler potansiyel müşterilerinizin markanızı nasıl deneyimleyeceğinizin fikrini verecektir.

Peki nasıl doğru logo yapılır?

Harika bir logoya sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki özelliklere sahip olmasını sağlamak zorundasınız.


  1. Doğru tasarım

  2. Sektörünüzü yansıtacak olan ipuçları

  3. Renkler

  4. Tipografi

  5. Trend

  6. Boyut


1.Doğru Tasarım

Tasarım tamamen görsellikle alakalı bir durumdur. Bunun için logonuzu yapan kişinin hangi görselin sektörünüz için uygun olacağını bilmesi gerekir. Bazı görseller ve simgeler duygu ve durumları uyandıran bir yapıya sahiptir.

2.Sektörünüzü Yansıtacak Olan İpuçları

Logo bir marka hakkında tahmin edilmesi gereken bazı bilgileri ele verir. Sizin yıllarca uğraşarak vereceğiniz mesajı logonuz saniyeler içerisinde verebilir.

3.Renkler

Renkler şekiller gibi insanda farklı duygular uyandırır. Örneğin kırmızı aciliyeti ve her an tetikte olmayı uyandırır. Kahverengi doğayı ve toprağı çağrıştırır, Sarı sıcaklıkla alakalıdır. Renklerin duyguların yanı sıra kültürler üzerinde de etkisi vardır.

4.Doğru Tipografi

Markanıza doğru algının oluşturulması ancak tipografi ile netlik kazanacaktır. Tipografi metin üzerindeki tüm görselleri kapsar.

5.Trendler

Tasarımcının trendleri doğru takip etmesi gerekir. Tasarımcı hangi dönemde olursa olsun logosunun popüler olduğundan emin olmalıdır. Markanızın logosunu çağdaş ve amacın uygun kullandığınızda doğru mesajı da vermiş olursunuz.

6.Boyutlar

Markaları bulundukları platformda başarılı gösteren logonuzun doğru yerde ve doğru boyutta kullanılmasıdır. Özellikle sosyal medya platformlarının da hayatımıza girmiş olması markanızı güçlendirirken dijital ortama ayak uydurmanızı da sağlayacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz 6 madde sizin doğru logonuzu oluşturmanız ve markanıza yakışır bir imaja sahip olmanız için çok önemlidir. Eğer ki sizin tasarıma yatkınlığınız yoksa Timsah Ajans size her konuda destek sağlayacak ve dijital platformlarda markanızı güçlendirmeniz için gerekli çalışmaları yapacaktır.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans