Bayram Kampanyaları İle Satışlar Nasıl Artırılır?

Bayram Kampanyaları İle Satışlar Nasıl Artırılır?

Bayram insanlar için yalnızca dinlenme değil aynı zamanda bulundukları şehri terk etmek içinde bir fırsattır. Bunun için pek çok kişi bayram tatili ile kendi tatilini birleştirip iki keyfi bir arada yaşamak ister. Peki insanların bu özel günlere uzun zaman önce hazırlandıklarını bilerek bir e-ticaret sitesi olarak kayıtsız kalmak mümkün mü?

Elbette pek çoğunuzun hayır yanıtını verdiğini biliyoruz, fakat burada önemli olan sizin bayram gibi özel günleri nasıl daha karlı bir döneme çevirmeniz gerektiğini bilmeniz. İşte bu yazımızın amacı da tamamen buradan kaynaklanıyor. Yani satışlarınızı özellikle sosyal medyayı kullanarak nasıl artırabilirsiniz?

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya hayatımızın tam merkezinde ve birçoğumuz gün içinde sürekli olarak cep telefonlarımız ellerimizde geziyoruz. Bunun için en doğru olan sosyal medya reklamlarını etkili bir şekilde kullanmaktır. Yapmanız gereken şey Instagram ve Facebook reklamlarına ağırlık vermeniz. Ancak bunu yaparken de mutlaka nasıl yapmanız gerektiğini bilmeniz ve öğrenmeniz gerekiyor. Yani sıradan bir reklamla birlikte para kazanmak yerine kaybedebilirsiniz. Instagram ve Facebook üzerinde hazırladığınız bayram kampanyası görselleriyle binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

Influencer Pazarlama 

Influencer pazarlama tekniğini kullanarak satışlarınızı artırabilirsiniz. Markanız ve ürünlerinizi hedef kitlenizle Influencer hesaplarınızı kullanarak buluşturabilirsiniz.

Google Adwords Çalışmaları Yapın

Google üzerinde yaptığınız bir arama esnasında karşınıza çıkabilecek olan reklamlar Google Adwords şeklinde tanımlanır. Bu reklamlar ilgili kelimeyle yapılan aramalarda reklamları kullanıcı kitlesiyle buluşturur. Oldukça etkili olan bu reklamlar anlık olarak geri dönüşümü tercih edenler tarafından kullanılır.

İçerik Paylaşımı İle Organik Erişim

Bayram kampanyalarınızı ilgi çekici içerikler hazırlayarak sosyal ağlarda paylaştığınızda organik kitleye erişebilirsiniz.

Sürekli reklam paylaşıyor olmanın getirisi kadar sizden götürdüklerinin de olacağını unutmamak gerekiyor. Örneğin reklamlarınızı durdurduğunuz da başladığınız noktaya tekrar geri dönmüş olursunuz. Fakat SEO çalışması yaptığınızda bir süre sonra artık sitenize harcama yapmadan da organik trafiğe erişim sağlayabilirsiniz.

Timsah Ajans olarak SEO konusunda desteğe ihtiyacınız olan durumda sitenize gerekli çalışmaları yaparak ilk sıralara yerleşmenizi sağlayabiliriz. Bize https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans