Başarılı SEO Çalışması İçin Neler Gerekli?

Başarılı SEO Çalışması İçin Neler Gerekli?

Başarılı bir SEO çalışması yapılmak isteniyorsa dikkat edilmesi gereken birtakım önemli hususlar vardır. Aşağıda bu hususlara detaylı bir şekilde değinilmiştir.

Site Alt Yapısı

Web sitenizin mobil uyumlu olması SEO çalışmasında olmazsa olmazlar arasındadır. Bunun için öncelikli olarak sitenizin mobil uyumlu olmasını sağlayarak işe başlamanız gerekir.  Google ziyaretçilerin deneyimlerine önem verir, yani sitede kalan ziyaretçi süresi ne kadar uzun olur ve ziyaretçiler konudan konuya geçiş yaparsa bu Google açısından olumlu bir harekettir. Kullanıcıların sitenizde rahat gezebilmesi için sayfaların hızlı olması gerekir.

Web Siteniz Akıllı URL'ler ile mi Çalışmakta?

Web sitenize eklediğiniz içerik URL’lerinin akıllı bir alt yapıya sahip olması gerekir. URL ne kadar kısa olursa o kadar iyidir, çünkü karmaşık olan bir URL’nin Google ‘nin gözünde değeri yoktur. Bir örnek vermek gerekirse SEO çalışması gibi bir sayfanın URL’si şu şekilde olmalıdır: timsahajans.com/seo-calismasi timsahajans.com/haber/seo-calismasi gibi. timsahajans.com/sayfa.asp?id=199 şeklindeki URL’lerin eskide kaldığını ve SEO olarak olumsuz sonuçlar oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Sitemap

Arama motorlarının sitenizin içeriklerini kolaylıkla tarayabilmesi için site haritasının mutlaka olması gerekir. Eğer sitenizde sitemap.xml dosyası bulunmuyorsa mutlaka oluşturulması, eklediğiniz ya da silmiş olduğunuz içeriğinizin  de site haritasına işlenip işlenmediğini takip ediyor olmanız gerekir.

Site Hızı

Kullanıcılar için site hızı çok önemlidir. Kullanıcı sitenizde ne kadar hızlı gezebilirse o kadar çok kalacaklardır ve bu da ziyaretçi akışına doğrudan etki edecektir.

Altyapısal Detaylar

Kullanıcı için sitenin güvenli olup olmadığı çok önemlidir. Bunun için sitenizin mutlaka SSL sertifikasına sahip olması gerekir. Bu sertifikaya sahip olan bir site arama motorunda https//... şeklinde görülür.

Başarılı bir SEO çalışması için dikkat edilecek hususlardan birisi de sitenize favicon eklenmesidir.

Resim Alt Etiketleri

Sitenize eklemiş olduğunuz resimlerin özgün ve alt etiketlerinin olması gerekir. Etiketler Google’nin bu resimlerin ne anlama geldiğini öğrenebilmesi için oldukça önemlidir.

İçerik

Bir site için en önemli unsurların başında içerik gelir. İçerikleriniz mutlaka SEO uyumlu olması gerekir.

Sitenizin alt yapısını SEO uyumlu hale getirmek için https://www.timsahajans.com.tr/ adresinden bize ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans