Backlink Nedir? Nasıl Yapılır? Doğal Backlink Nasıl Alınır?

Backlink Nedir? Nasıl Yapılır? Doğal Backlink Nasıl Alınır?

Backlink bir web sitesinin diğer web sitesine verdiği referanstır. Backilnk, İngilizce “back” ve link” kelimelerinin Türkçeye “geri” ve “bağlantı” yani backlink “geri bağlantı” olarak çevrilebilmektedir. Backlink bir web siteden diğer web sitesine bağlantı kurulmasına olanak sağlayan bağlantıdır. Günlük yaşamda alınan referansların internetteki adı backlink olarak tanımlanabilir.

Site içi linkleme ve backlinklerin SEO’daki önemi çok büyüktür. Backlink, Google sıralama faktörleri arasında önemli bir yere sahiptir. Backlink, bir internet adresinin başka bir internet adresine link vermesi olarak tanımlanır. Gelen bağlantılar ise incoming links olarak ifade edilir. Doğal yollardan backlink edinme fırsatı ile sitenizi kısa sürede Google’da görünür hale getirir.

İyi bir kaynaktan gelen backlink, ilgili aramada Google’daki görünürlüğünüzü önemli ölçüde değiştirecektir. Google için backlinklerin doğal yollardan gelmesi son derece önemlidir. Google doğal yollardan edinilmeyen backlinklere karşı cezalar uygulamaktadır. Bu nedenle doğal yollardan sağlanmayan backlink size istediğiniz etkiyi sağlamamaktadır.

Doğal backlink, Google’ı manipüle etmeden alınan backlink olarak tanımlanır. Alınan backlinki tıklayan kullanıcılar siteye geldikten sonra aldatmayla karşılaşmaması son derece önemlidir.

Backlink Nasıl Yapılır?

Backlink çalışmalarının doğru bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Yanlış çalışma yapılması halinde istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Güvenilir ve doğru kaynaklardan elde edilen backlink sayesinde web site arama sonuçlarında sıralamanız yükselir ve daha fazla kişiye hitap etmiş olursunuz. Bu nedenle link satın alırken Google’a uygun backlink almak son derece önemlidir.

Backlink şu şekilde alınabilir;

Bir başka siteden kendi siteniz için tanıtım yazısı alarak

Önemli blog yazarlarının, metinlerinin altına yorum atarak

Bloggerlardan internet sitesine yönelik makale yazımını isteyerek

Bu yöntemleri kullanarak kaliteli ve doğal backlink alımı yapılabilir. Özellikle backlink alırken kaliteli ve güncel içerik bulmak oldukça önemlidir. Eski tarihli içeriklerin güncel bilgileri içermesi oldukça zordur. Bu nedenle içerik ne kadar güncel ve kaliteli olursa sitenin aranma hacmi de o kadar yüksek olur. Google, güncel içeriğe oldukça önem vermektedir. Bunun için öncelikle anahtar kelime analizi yapılmalı ve anahtar kelimenin aranma hacmi tespit edilmelidir.

Web sitenizdeki içerikleri güncel tutarak gelişmeleri takip etmeniz size doğal backlink gelmesini sağlayacaktır. Bu nedenle doğal backlink almak için içerik özgünlüğü, kalitesi, güncelliğine özen göstermek gerekir.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans