Apple'dan Samsung'a Diss Kalemli İphone X Pluslar Geliyor

Apple'dan Samsung'a Diss Kalemli İphone X Pluslar Geliyor

Galaxy Note serisinin başarısında S-Pen'in önemli bir yeri olduğunu düşünen Apple, ilk 6.5 inçlik phableti iPhone X Plus için iPen adında bir dokunmatik ekran destekli kalem geliştiriyor.

Samsung’un Galaxy Note serisi, akıllı telefon dünyasının en güçlü markalarından biridir. Öyle ki; 2016 yılında ‘patlayan’ Note 7 skandalının ardından bitebileceği düşünülen seri, 2017 yılında Galaxy Note 8 ile bomba gibi bir geri dönüş yapmıştı. Yeni raporlar Apple’ın da Galaxy Note serisini takdir ettiğini söylüyor, hatta belki de daha fazlası.


Apple Insider’ın Rosenblatt araştırma notuna dayanarak paylaştığı habere göre Apple, 2018 yılında 6.1 inç LCD ekranlı bir ‘Jaguar’, 5.8 inç OLED ekranlı bir ‘Porsche’ ve  6.5 inç OLED ekranlı bir ‘Rolls-Royce’ kod isimlerine sahip modeller tanıtacak. 5.8 inç ekranlı yeni iPhone X, 2017 varyantına göre ciddi tasarım değişiklikleri içermese de 6.5 inçlik iPhone X Plus’ta bir ilke tanık olabiliriz.


Analist Jun Zhang'a göre 6.5 inçlik ‘Rolls-Royce’ ya da diğer adı ile iPhone X Plus, Apple’ın şu ana kadarki en pahalı akıllı telefonu olacak. 2017 model iPhone X’un tüm özelliklerine sahip olacak olan cihaz, ayrıca Galaxy Note serisinin ‘imza’ özelliğini taklit ederek iPen desteğine sahip ilk akıllı telefon olacak.

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans