Anahtar Kelime Planlayıcıları Nelerdir?

Anahtar Kelime Planlayıcıları Nelerdir?

Birden fazla yolla yeni anahtar kelime fikirleri edinmek mümkün olmaktadır ve her bir fikir sizin firmanızın, şirketinizin ya da markanızın Google başta olmak üzeri birçok tarayıcı tarafından önerilmenize, sonuçlarda yukarı çıkabilmenize olanak tanımaktadır.

Bu nedenle de sizler için sıklıkla tercih edilen ve kullanılan birkaç tane anahtar kelime planlayıcıları hakkında kısa bilgiler derledik.

Anahtar Kelime Planlayıcı

Anahtar kelime planlayıcı olarak adlandırılan bu sistemde Google’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu, anahtar kelime hacimleri ve onlarla ilgili istatistikleri elde etmeniz mümkün olmaktadır. Üstelik bu anahtar kelime analizi sistemi ücretsiz bir analiz aracı olarak görev yapmaktadır. Bu sayede de anahtar kelime planlayıcıyı ile birlikte yeni anahtar kelimeler bulabilir ve arama hacimlerini öğrenmek için bu Google’ın ücretsiz sunduğu aracı kullanabilirsiniz.

Google Arama Sonuçları

Bir başka anahtar kelimesi aracı ise tabi ki de Google’da arama yaparak elde edilebilecek olan anahtar kelimeler olmaktadır. Bu sistemi ya da aracı kullanmak için öncelikle ürün ya da hizmetinizi anlatan en basit sorguları farklı kombinasyonlar ile denemeniz gerekmektedir ve bu sayede ana kelimelere ulaşmanız ve en çok arananları görmeniz mümkün olmaktadır.

Keywordtool.io

Keywordtool.io anahtar kelime planlayıcıya benzer bir işleve sahip olmaktadır. Kullanımı diğer anahtar kelime planlayıcılarına göre biraz daha basit kalsa da etkili bir anahtar kelime analiz aracı olduğunun altının çizilmesi gerekmektedir.

Keywordtool.io’nun standart sürümünü ücretsiz kullanabilmek mümkün olmaktadır. Fakat arama hacimlerini, CPC maliyetlerini gibi farklı parametrelere de ulaşmak istiyorsanız pro kullanıcı olmanızı istenmektedir. Aynı zamanda ücretsiz sürümde, anahtar kelime sorgularınız için sadece 5 adet negatif belirlemenize izin verilmektedir ve eğer daha fazlasını istiyorsanız yine pro kullanmanız gerekmektedir.

Ubersuggest

Keywordtool.io’ya benzer bir anahtar kelime analiz aracı olmaktadır. Yine aynı şekilde filtremeleme yapabilmekte ve negatif kelimeler belirlenebilinmektedir. Keywordtool’un aksiyone Ubersuggest’te arama hacimleri, ortalama cpc değerleri ve rakabet oranlarını açık bir şekilde geçmişe yönelik verileri de elde edebilecek şekilde görebilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca arama sorgularını KW planer ve Google Suggest’te göre filtrelemenize de izin verilmektedir.

Semrush

2 Milyon’dan fazla üyesi bulunan Semrush en popüler anahtar kelime planlayıcı araçlarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Semrush’u bu kadar popüler bir araç yapan şey tabi ki sadece anahtar kelime analizi yapabiliyor olması değildir.  Semrush aynı zamanda rakiplerinizin SERP’teki konumu, reklamları, website içerikleriniz ve sitenize gelen bağlantılar hakkında da size bilgi vermektedir ve diğer araçlara göre daha detaylı işlem yapmanıza olanak tanımaktadır.

https://www.timsahajans.com.tr

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans