Anahtar Kelime Araştırması Gerekli mi?

Anahtar Kelime Araştırması Gerekli mi?

İnternette görünür olmak önemlidir. Ancak bunu başarabilmek içinde arama motorunun belirlemiş olduğu kriterlere uymak gerekir. Bu kriterler algoritmalara göre belirlenirken zaman içerisinde de değişiklik yapılabilir. İnternette görünür olmak için algoritmada sürekli değişiklik yapılıyor olsa da değişmeyen tek bir şey vardır ki o ada anahtar kelimedir. Çünkü kullanıcılar elde etmek istedikleri bilgilere ancak anahtar kelime sayesinde ulaşabilirler. Bunun için internet sitesi sahibi olan herkesin kendi sektörüne ve bölgesine uygun anahtar kelimesi seçerek bu kelimelerle birlikte SEO çalışması yapması gerekir.

Anahtar kelime araştırması yapılırken projenize en iyi şekilde hazırlanmanız gerekir. Bunu yapmanızın nedeni daha sonraki dönemlerde sizi büyük bir yükten kurtarma olasılığıdır.

Peki, SEO uzmanları bu sürece nasıl hazırlanmalıdır?

Anahtar Kelime Araştırması 

SEO’da rekabeti belirlemenin yolu doğru önceliklerin tespit edilmesidir. Bunun için öncelikli olarak anahtar kelime rekabetini bilmek gerekir.  SEO rekabeti ile Adwords rekabeti arasında bir yakınlık varmış gibi görünse de her iki pazarda birbirinden farklıdır. Bu nedenle anahtar kelime rekabetini tespit edebilmeniz için daha işinize yarayan ve sonuçlar veren araçları tespit etmeniz gerekir.

SEO firmaları bunun çözümlerini çok öncesinden hazırlamışlardır. Fakat kendiniz yapmak istiyorsanız o zaman İngilizce aramalarla sonuca ulaşmak daha mantıklı olacaktır.

Hızlı Bakış Verisi: Çok sayıda anahtar kelime araştırması yapılırken tercih edilir. Örneğin teknoloji sektörünü düşünün burada rekabet ve anahtar kelime sayısı çok fazladır. Hızlı bakış verisi ile istediğiniz kadar anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz.

Detaylı Bakış Verisi: Bu veriyle kısa kelime grupları için çalışma yapılabilir. Eğer ki sektörünüzde iddialı sonuçlara ulaşmak istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : SEO Danışmanlığı

Anahtar Kelime Araştırması Hala Geçerli mi?

Bazı SEO uzmanları anahtar kelime araştırmasının değerli olup olmadığını sorguluyorlar. Bize sorarsanız kesinlikle “evet değerlidir” diyebiliriz. Ancak şöyle bir durum var ki bugün SEO çalışmalarını yaparken bundan 10 yıl öncesindeki gibi hareket edemezsiniz. Eskiden anahtar kelime tek başına değerliyken, bugün kaliteli içerik ve anahtar kelimenin bir arada olması gerekiyor.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans