Adwords Danışmanlığı Nedir?

Adwords Danışmanlığı Nedir?

Google AdWords hem heyecan verici hem de korkutucu olabilir. Bu reklam aracını doğru anlarsanız, yüksek trafik elde ederek daha fazla potansiyel müşteri ve gelir oluşturabilir ve satışları artırarak işinizi büyütebilirsiniz.

Yanlış yaparsanız ise binlerce lira harcarsınız ve karşılığında hiçbir şey alamazsınız.

Google’de reklamlar her gün 3,5 milyar etkileşim alıyor. Tüketicilerin ise % 90’ı, reklamların satın alma kararlarını etkilediğini belirtiyor. Alışveriş yapanların ise % 66'sı alışveriş merkezlerinden veya mağazalardan çok online alışverişi tercih ediyor. Tüm bunlara karşın adwords reklamlarının kışkırtıcı dünyası göründüğü kadar basit değil.

Google AdWords ile gelen ne sözler ne de sorunlar bir pazarlama platformunun dinamik mekanizmasını ve nasıl çalıştığını tam olarak açıklayamaz.

Zamanınız olmayabilir veya karmaşık yapıyı anlamak için gereken özeni gösteremeyebilirsiniz. Dolayısıyla, Google reklam hesabınızı tam potansiyeliyle kullanmak istiyorsanız, kesinlikle bir AdWords danışmanı ile çalışmayı düşünmelisiniz.

Timsah Ajans, işletmeniz için ilk sayfa başarısının yanı sıra büyümenize ve gelişmenize yardımcı olacaktır.

Adwords Danışmanının Görevi Nedir?

Google AdWords'u pazarlama stratejinize dahil etmek, geride kalmamanızın tek yoludur. Hatta marka bilinirliğinizi de artırabilir. Daha fazla potansiyel müşteri elde edebilir ve satış oranlarını yükseltebilirsiniz!

Bir AdWords danışmanı olmadan tüm süreç zaman alıcı, maliyetli ve tabii ki hatalara açık hale getirebilir.

Kalite Puanı Nedir?

Google, arama yapanları organik içerik ve aradıklarıyla en yakından eşleşen reklamlarla buluşturmak istiyor. Bunun içinde kalite puanı ön plana çıkıyor.

Kalite puanı, reklamınızın ve kampanyanızın farklı yönlerine bakan dinamik bir değişkendir ve her anahtar kelimenin, reklam sıralamanızı ve tıklama başına maliyetinizi etkileyen kendi puanı vardır. Bu nedenle, belirli bir anahtar kelime veya kampanyanın şirketiniz için karlı olup olmayacağını bilmek çok önemlidir.

Yüksek bir kalite puanınız varsa, her tıklamada indirimli bir fiyat alırsınız. Dolayısıyla, 10 Kalite Puanı her tıklamada % 30 indirim sağlar. Bu, reklam kampanyanız için size bolca hareket alanı sağlar.

Sonuç olarak, kalite puanınızı artırmak, AdWords kampanyanızın kârlılığı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir ve daha fazla müşteriye ulaşmanıza olanak tanır.

https://www.timsahajans.com.tr/

0 Yorum

TAKİP ET @timsahajans